Zejman wita żaglowce.
Powitania, gościny i pożegnania jachtów, i żaglowców odwiedzających Gdańsk to tradycja portowa szczególnie przez klub kultywowana. Od roku 1997 kilkadziesiąt razy gościliśmy wizyty historycznych żaglowców, witaliśmy i żegnaliśmy wielkie wyprawy pomorskich żeglarzy, dbając o należytą rangę, i oprawę tych wybitnie morskich przedsięwzięć. Witaliśmy kpt. Jerzego Wąsowicza i małżeństwo Wojciecha, i Małgorzaty Kmitów po zakończeniu ich wypraw dookoła świata. Żegnaliśmy i witaliśmy dwukrotnie jacht „Vagabondelle”, kiedy, pod kpt. Januszem Kurbielem, wyruszał, i powracał z wypraw polarnych. Gościliśmy wojenną łódź - czajkę "Preswiata Pokrowa" Kozaków z Ukrainy i prasłowiańską łódź "Welet" dowodzoną przez znanego podróżnika - żeglarza Henryka Wolskiego. W 2006 roku wydarzeniem było spotkanie w Zejmanie z załogą ormiańskiego żaglowca "Cylicja", które uświetnił ówczesny ambasador Armenii w Polsce.
Wielokrotnie podejmowaliśmy załogi historycznych żaglowców Hanzy - kogi często odwiedzające Gdańsk. Za każdym razem podczas wizyty w Gdańsku zachodzi do "Zejmana" załoga litewskiego żaglowca "Brabander".
Wizyty żeglarzy z bałtyckich portów stają się za każdym razem braterskim spotkaniem ludzi morza, zbliżających ku sobie morskie społeczności.
W roku ubiegłym, dzięki naszym zabiegom w Gdańsku zakończył swoją wielką 32-letnią wyprawę po morzach świata na legendarnym jachcie „Czarny Diament” kpt. Jerzy Radomski. Klub pozyskał przy tej okazji wiele bezcennych eksponatów do swojej kolekcji.
Z wizytą załoga kogi Lisa von Lubeck.