Wieczory Podróży i Przygody.
To najbardziej popularne i oblegane imprezy klubowe. Organizowane są od 2003 roku. Gospodarzem Wieczorów jest znany podróżnik Michał Kochańczyk, który najlepiej wie, kogo zaprosić do "Zejmana", by multimedialna opowieść o egzotycznych miejscach poruszyła i wyobraźnię zebranej widowni, i na długo zapadła w pamięć. O swoich podróżach opowiadali podróżnicy (laureaci wielu festiwali podróżniczych), słynni himalaiści, speleolodzy i oczywiście żeglarze. Dzięki podróżnikom, goszczącym przy tej okazji w „Zejmanie”, klub pozyskuje ciekawe eksponaty do swych zbiorów, a do grona entuzjastów „Zejmana” przybywa przy tej okazji nieustannie coraz więcej młodych ludzi żądnych poznania świata.
Michał Kochańczyk, gospodarz Wieczorów, przedstawia kolejne prelegentki.

Gdańskie Spotkania Etniczne.
Imprezy z tego cyklu stanowią poszerzoną formę Wieczorów Podróży i Przygody. Organizowane są wówczas, kiedy jest szansa na bogatsze zaprezentowanie wybranego kraju, regionu, cywilizacji. Wówczas relacji z podróży towarzyszy: wystawa fotograficzna, koncert muzyczny, prezentacja narodowych potraw, tańców, muzyki.
W 2005 roku cykl spotkań etnicznych przygotowany został we współpracy z Urzędem Miejskim w Gdańsku.
Odbyły się między innymi spotkania: tybetańskie, indyjskie, chińskie, ormiańskie, kaukaskie, białoruskie, szkockie, irlandzkie.
Basia Karlik koncertem na celtyckiej harfie uświetniła Spotkanie Irlandzkie.