Noc Muzeów.
Spotkanie z historią Wyspy Spichrzów i spichlerza „Steffen" w formie gawędy, połączonej z koncertem szantowym oraz inscenizacją historyczną „Napoleon w „Steffenie” - to klubowa propozycja na Noc Muzeów, w której bierzemy udział od 2009 roku.
Przedstawiamy historię wyspy i spichlerza „Steffen”, prezentujemy nasze zbiory, i ten jeden raz w roku zapraszamy gości na piętro spichlerza, gdzie odtworzony jest lazaret oficerski armii napoleońskiej, podobny do tego, jaki mieścił się tutaj w 1813 roku. Napoleon, który podczas pobytu w Gdańsku, mieszkał na Długich Ogrodach i często jeździł do Ratusza Głównego Miasta, z pewnością wizytował rannych oficerów. Nasza inscenizacja przywołuje ten fakt.
Przedstawienie jest bardzo realistyczne, budzi wiele emocji i, jak zapewniają widzowie, na długo pozostaje w pamięci. Jest to zasługa grupy aktorskiej, którą tworzą m.in. ratownicy medyczni i aktorzy teatrów alternatywnych. W ocenie dziennikarzy inscenizacja, w „Zejmanie” jest jedynym z najatrakcyjniejszych punktów programu gdańskiej „Nocy Muzeów”.
Noc Muzeów - Wizyta Napoleona.